Church Service Schedule

Day

Time

Ministray/Pastor

Saturday

5:00am

New Bethlehem Baptist Church/Rev. William H. Walker

Saturday

6:00am

Fountain Of Faith/Bishop Chris Curry

Saturday

6:30am

Christ Temple/Bishop Theo Bailey

Saturday

7:00am

The Sunday School Lesson/Rev. Steve Small

Saturday

8:00am

Rehoboth Christian Community Church/Pastor John Adams

Saturday

8:30am

The Caregiving Doctor/Clarissa F. Smith

Saturday

9:00am

Sheila Smoot Show/Sheila Smoot

Saturday

10:00am

Freewill Church Of God In Christ/Bishop Eugene Starks

Saturday

11:00am

New Bethlehem Baptist Church/Rev. William H. Walker

Saturday

12:00pm

Fountain Of Faith/Bishop Chris Curry

Saturday

12:30pm

Bountiful Harvest/Evangelist Deborah Binnion

Saturday

1:00pm

Proverbs 31 Ministry/Evangelist Claudia Nelson

Saturday

1:30pm

Jesus Is Alive/Evangelist Ruby Young

Saturday

2:00pm

The Guster Show/Eric Guster

Saturday

3:00pm

Roy Williams Show/Roy Williams

Saturday

4:00pm

Prospective On The Move/Binnie Myles

Saturday

5:00pm

Valerie Hicks Powe Show/Valerie Hicks Powe

Saturday

6:00am

Fountain Of Faith/Bishop Chris Curry

Saturday

6:00pm

Rubie Moore Show/Rubie Moore

Saturday

6:30pm

Changing Your Image/Bishop Tom H. Morris

Saturday

7:00pm​

EBE Gospel Radio/Prophetess Brenda Edwards

Saturday

7:30pm

Hosanna Temple/Pastor Richard Fort

Saturday

8:00pm

Woodland Park AOH Church/Overseer Dwight Kimbrough

Saturday

8:30pm

Christ Temple/Bishop Theo Bailey

Saturday

9:00pm

Dr. Kay Show/Dr. Kay

Sunday

6:00am

New Bethlehem Baptist Church/Rev. William H. Walker

Sunday

7:00am

Greater Shiloh Missionary Baptist/Dr. Michael Wesley

Sunday

8:00am

New Bethlehem Baptist Dolomite/Ev. Supora Thomas

Sunday

8:30am

Hosanna Temple/Pastor Richard Fort

Sunday

9:00am

Sixth Avenue Baptist Church/Rev. John Cantelow, III

Sunday

10:00am

Living Stones Temple/Dr. Al B. Sutton

Sunday

11:00am

Trinity Baptist Church/Rev. John King

Sunday

12:00pm

First Baptist Church Fairfield/Rev. Robert Twyman

Sunday

1:00pm

Forge Temple C.O.G.I.C./Dr. Paul Ruffin

Sunday

1:30pm

Christ Temple/Bishop Theo Bailey

Sunday

2:00pm

New Rising Star Baptist Church/Rev. Thomas Beavers

Sunday

3:00pm

Saved By Grace/Pastor Darron Hurst

Sunday

3:30pm

Abundant Harvest Church/Pastor Pisani Baldwin Standfield

Sunday

4:00pm

Greater Shiloh Missionary Baptist Church/Dr. Michael Wesley

Sunday

5:00pm

Living Stones Temple/Dr. Al B. Sutton

Sunday

6:00pm

New Bethlehem Baptist Church/Rev. William H. Walker

Sunday

7:00pm

St.John Baptist Church/Rev. Jonathan McPherson

Sunday

8:00pm

True Life Baptist Church/Rev. Steve Small

Sunday

8:30pm

Forge Temple COGIC/Dr. Paul Ruffin

Sunday

9:00pm

Proverbs 31 Ministry/Evangelist Claudia Nelson

Sunday

11:00pm

New Bethlehem Baptist Church/Rev. William H. Walker

Loading...