Church Services Schedule

Day Time Ministry/Pastor
Saturday 5:00am New Bethlehem Baptist Church/Rev. William H. Walker
Saturday 6:00am Fountain Of Faith/Bishop Chris Curry
Saturday 6:30am Christ Temple/Bishop Theo Bailey
Saturday 7:00am The Sunday School Lesson/Rev. Steve Small
Saturday 8:00am Rehoboth Christian Community Church/Pastor John Adams
Saturday 8:30am The Caregiving Doctor/Clarissa F. Smith
Saturday 9:00am Sheila Smoot Show/Sheila Smoot
Saturday 10:00am Freewill Church Of God In Christ/Bishop Eugene Starks
Saturday 11:00am New Bethlehem Baptist Church-Rev. William H. Walker
Saturday 12:00pm Fountain Of Faith/Bishop Chris Curry
Saturday 12:30pm Bountiful Harvest/Evangelist Deborah Binnion
Saturday 1:00pm Proverbs 31 Ministry/Evangelist Claudia Nelson
Saturday 1:30pm Jesus Is Alive/Evangelist Ruby Young
Saturday 2:00pm The Guster Show/Eric Guster
Saturday 3:00pm Roy Williams Show/Roy Williams
Saturday 4:00pm Prospective On The Move/Binnie Myles
Saturday 5:00pm Valerie Hicks Powe Show/Valerie Hicks Powe
Saturday 6:00pm Rubie Moore Show/Rubie Moore
Saturday 6:30pm Changing Your Image/Bishop Tom H. Morris
Saturday 7:00pm EBE Gospel Radio/Prophetess Brenda Edwards
Saturday 7:30pm Hosanna Temple/Pastor Richard Fort
Saturday 8:00pm Woodland Park AOH Church/Overseer Dwight Kimbrough
Saturday 8:30pm Christ Temple/Bishop Theo Bailey
Saturday 9:00pm Dr. Kay Show/Dr. Kay
Sunday 6:00am New Bethlehem Baptist Church/Rev. William H. Walker
Sunday 7:00am Greater Shiloh Missionary Baptist/Dr. Michael Wesley
Sunday 8:00am New Bethlehem Baptist Dolomite/Ev. Supora Thomas
Sunday 8:30am Hosanna Temple/Pastor Richard Fort
Sunday 9:00am Sixth Avenue Baptist Church/Rev. John Cantelow, III
Sunday 10:00am Living Stones Temple/Dr. Al B. Sutton
Sunday 11:00am Trinity Baptist Church/Rev. John King
Sunday 12:00noon First Baptist Church Fairfield/Rev. Robert Twyman
Sunday 1:00pm Forge Temple C.O.G.I.C./Dr. Paul Ruffin
Sunday 1:30pm Christ Temple/Bishop Theo Bailey
Sunday 2:00pm New Rising Star Baptist Church/Rev. Thomas Beavers
Sunday 3:00pm Saved By Grace/Pastor Darron Hurst
Sunday 3:30pm Abundant Harvest Church/Pastor Pisani Baldwin Standfield
Sunday 4:00pm Greater Shiloh Missionary Baptist Church/Dr. Michael Wesley
Sunday 5:00pm Living Stones Temple/Dr. Al B. Sutton
Sunday 6:00pm New Bethlehem Baptist Church/Rev. William H. Walker
Sunday 7:00pm St.John Baptist Church/Rev. Jonathan McPherson
Sunday 8:00pm True Life Baptist Church/Rev. Steve Small
Sunday 8:30pm Forge Temple COGIC/Dr. Paul Ruffin
Sunday 9:00pm Proverbs 31 Ministry/Evangelist Claudia Nelson
Sunday 11:00pm New Bethlehem Baptist Church/Rev. William H. Walker